piątek, 24 czerwca 2016

Niemcy w Normandii, Czerwiec 1944 - Nowy Projekt / Germans in Normandy, June 1944 - New Project / Die deutsche Armee in der Normandie, Juni 1944 - Neues Projekt


   SS marschiert in Feindesland,
Und singt ein Teufelslied.
Ein Schütze steht am Wolgastrand,
Und leise summt er mit.
Wir pfeifen auf Unten und Oben,
Und uns kann die ganze Welt
Verfluchen oder auch loben,
Grad wie es ihnen gefällt.

Wo wir sind da geht's immer vorwärts,
Und der Teufel der lacht nur dazu!
Ha, ha, ha, ha, ha!
Wir kämpfen für Deutschland,
Wir kämpfen für Hitler,
Der Rote kommt nie mehr zur Ruh'.(x2)

Fragment Teufelslied, pieśni wojskowej w wersji Waffen-SS.
W tym tygodniu zakończę pracę nad dużym projektem polskim, z którego drugą część zdjęć opublikuję niebawem w kilku zdjęciach. Jednak już teraz chcę ogłosić rozpoczęcie nowego. Będzie on dotyczył tytułowego zagadnienia i podobnie jak przy Polsce nie skupimy się na jednej dywizji lecz kilku różnych oddziałach, które złożą się razem na ciekawą zbieraninę. Pojawi się 21. Panzer-Division, 6. Fallschirmjägerregiment oraz dużo Waffen-SS. Wszystko malowane na mój najlepszy poziom, będzie kolorowo i szczegółowo. Nie chcę was teraz zanudzać szczegółową listą figurek, wolę bowiem aby pozostało to dla was, moi drodzy odwiedzający, niespodzianką. Wystarczy iż wrzucę zdjęcie, a wy domyślcie się reszty.


8 komentarzy:

 1. Będę z przyjemnością śledził projekt. Z jaką mniej więcej częstotliwością planujesz wpisy (tak bym wiedział kiedy wpadać :) )?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy zacznę wstawiać wpisy będą one się pojawiać codziennie aż do skończenia większości projektu. Tak pracuję - najpierw maluję jak najwięcej, potem robię sesję zdjęciową i na podstawie zgromadzonych zapasów tworzę posty.

   Usuń
 2. Projekt zapowiada się ciekawie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Grubo Telamon, trzymam kciuki. żartując sobie, mam nadzieję, że nie dadzą Ci bana za proniemiecki projekt ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na forum strategie pochwalę się jedynie zbiorczym zdjęciem końcowym. W konkursie nie wezmę raczej udziału, wymaga on zbyt wiele zachodu przy obecnych zasadach oraz dużych zapasów dobrej woli (w końcu nagrody są symboliczne) aby w te gorące dni narobić zdjęć, prowadzić dziennik prac i jeszcze to zamieszczać regularnie na czyimś forum modląc się żeby jakaś zrzęda się nie doczepiła. Już wolę mieć swobodę np. w prezentacji zdjęć.

   Nie mam chęci, nie mam sił, a po przeczytanych groźbach nie mam również narażać swojego zdrowia. Niech inni się gimnastykują. :P

   Usuń