poniedziałek, 30 maja 2016

Type 4 Ho-Ro, 2 Dywizja Pancerna, Luzon 1944-1945 - Warlord Games 28mm

W ramach moich urodzin wrzucę dziś coś "odświeżającego" bo gąszczu modeli TT.
Tytułowe działo być może doczeka się jakiegoś opisu, aczkolwiek sama historia tego pojazdu była... nudna. Zainspirowany konstrukcjami niemieckimi jak Bison II, wybudowany naprędce na bazie czołgu Type 97, uzbrojony w haubicę 150mm został wyprodukowany w zaledwie kilku-kilkunastu egzemplarzach. Jego wojenna epopeja była krótka i przykra weszły one bowiem do walki dopiero w roku '45, z racji minimalnej ilości w Sensha Dai-ni Shidan (2 Dywizja Pancerna Cesarskiej Armii Japonii) i nie były wstanie odegrać żadnej istotnej roli i co więcej szybko zostały unicestwione w niewielkich starciach pancernych jakie toczyła ta jednostka.

Pomimo tego w grze "Bolt Action" jest to jednostka bardzo ciekawa bowiem IJA nie dysponuje niczym lepszym co mogłoby zwalczać piechotę, a niska cena pozwala "wolne punkty" przeznaczyć na siłę tej armii czyli piechotę mogącą ubezpieczać działo szturmowe. Przy Type 97 i zdobycznych M3 Stuart model obowiązkowy w kolekcji gracza.9 komentarzy:

 1. Pojazd wygląda genialnie, Podoba mi się bardzo cały "brudzing" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A tego połączenia daszku nadbudówki z jej przednią ścianą to się nie dało zaszpachlować, a? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten element był szpachlowany lecz odpadł od kadłuba 2-3 razy, w tym przynajmniej raz podczas malowania.

   Usuń
  2. OK - rozumiem.
   Swoją drogą, to znowu ktoś w Warlord Games robił model z pamięci, bo rzeczona nadbudówka jest w oryginale sporo wyższa...

   Usuń
 3. Dobre jest.
  Mam na liście do kupienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Nie jest to mój ulubiony pojazd. Jedna kostka, prawie zawsze trafia na 5+, kosztuje 155pkt (zjadając slot czołgu) i nie ma karabinu maszynowego do obrony.

   Usuń
 4. Śliczne malowanie a model... myślałem że ja miałem przeprawę przez piekło przy BA-6 ale po tym co tutaj widzę współczuję i gratuluję maskowania kulawych żywic Warlorda. Brawo ty!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Najtrudniej było wkleić działo, czołg zresztą został 3-4 razy zmyty.

   Usuń