wtorek, 27 maja 2014

Luca Bos - Słonie Bojowe, Old Glory 15mm / War Elephants, Old Glory 15mm / Kriegselefanten, Old Glory 15mm


     Pierwszy projekt na konkurs "Strategie" ukończony. Jest to też zarazem pierwszy oddział dla mojej nowej epirockiej armii która idealnie wpasowuje się w konflikty w Italii i Helladzie - do tego dysponuje ciekawą i unikalną gamą jednostek jak sarissophoroi (macedońska falanga), xystophoroi ("lansjerzy") jak też te widoczne na zdjęciach słonie bojowe.Słonie przeszły gruntowną i po części wymuszoną konwersję - jest to wina producenta, który zamiast tego dostarczył mi korpusy bez pancerzy więc też stały się one bezużyteczne dla armii okresu Antiocha III i późniejszych władców królestwa Syrii, co też m.in. spowodowało iż budowa seleukidzkiej armii musiała zostać przełożona znacząco w czasie. Słoniki trafiły do pudełka i czekały długo aż znalazłem dla nich odpowiednie miejsce
- wystarczyło jedynie zetrzeć naczółki z łbów, dorobić pasy mocując wieżyczkę i tak powstał wojenny słoń indyjski odpowiedni dla późnej armii wczesnych sukcesorów, w tym też dla Pyrrusa z Epiru.
      Rysik historyczny w stosownym czasie, ale z pewnością się pojawi.
8 komentarzy:

 1. Bardzo fajne te slonie. Bardzo podobaja mi sie kontrasty, jakich uzyles. Doskonaly warsztat. Caly czas mysle nad czyms do wystawienia w kategorii 15mm i bardzo wysoko podniosles poprzeczke.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nominowany ;)
  http://maciejus.blogspot.com/2014/05/nominacja-do-liebster-award-2014_28.html#more

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ma to jak solidne przekopanie źródeł przed malowaniem ;)

  Ja też Cię nominuję

  http://wargamingowo.blogspot.com/2014/05/zostaem-nominowany-do-liebster-award.html

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń