sobota, 5 lipca 2014

Pezhetairoi - przygotowanie do malowania

   Do Agemy dołączyli dzisiaj sarissophoroi, czyli żołnierze falangi, na czele z królem Pyrrusem i jego świtą. Oddział składający się z dwunastu podstawek tworzą figurki z aż siedmiu różnych zestawów - Macedonian Hypaspists Pikeman, Macedonian Pikeman in Linen Armour, Macedonian Pikemen Officers/File Leaders,  Macedonian Generals and Foot Companions, Seleucid Agyraspids, Bactrian Greek Phalangites, Antigonid Phalangites. Te dwa ostatnie zapewnią mi jakże potrzebne metalowe pancerze (choć buty "baktrów" i brak nagolenników kuje w oczy) dla pierwszego szeregu, a zróżnicowanie pod względem hełmów jest zadowalające. Tym niemniej jednak z uwagą śledzę najnowszą linię Antygonidów Xystona licząc na nowe figurki noszące bardziej skomplikowane pancerze.
   Pezhetairoi powinni wyglądem pasować do większości tego typu formacji w tym okresie wyłączywszy jednostki elitarne i być może właśnie Antygonidów z przełomu III i II p.n.e.


1 komentarz:

  1. Hi, you have a great project to work on here looking forward to see the painted miniatures, Even though I have been busy painting 15mm Essex DBA army packs I think Xyston miniatures are the best to paint and collect.

    cheers,

    OdpowiedzUsuń